Upadłość konsumencka Zabrze

Upadłość konsumencka Zabrze

upadloscOgłoszenie upadłości przez niewypłacalną spółkę, to nic nowego. W ostatnich latach Ustawodawca wprowadził jednak do polskiego porządku prawnego nową, długo wyczekiwaną instytucję upadłości konsumenckiej.

Ogłoszenie upadłość konsumenckiej, to nic innego jak możliwość umorzenia części zobowiązań osoby fizycznej. Upadłość konsumencka dotyczy osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Po ogłoszeniu upadłości, sąd wyznacza syndyka, który jest odpowiedzialny za likwidację majątku upadłego konsumenta. Ostatnim etapem jest ustalenie planu spłaty, w ramach którego dłużnik spłaca określoną przez sąd kwotę. Po tym etapie sąd umarza pozostałe długi upadłego konsumenta.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w takiej dziedzinie jak: postępowanie upadłościowe, restrukturyzacja, oddłużenie, w mediacjach np. z bankami, szukasz pomocy prawnej, masz problem z zadłużeniem, chcesz ogłosić upadłość konsumencką, to Twoim najlepszym partnerem jest  Kancelaria Adwokacka berendowicz&berendowicz.

Specjalizujemy się w prawie upadłościowym, restrukturyzacji, upadłości konsumenckiej. Prowadzimy postępowania na terenie Gliwic, Zabrza, Rudy Śląskiej, Katowic, Bytomia jak również całego Śląska.